Kā kopt žalūzijas?

Lai žalūzijas ilgi kalpotu jums, vajag ievērot pareizas lietošanas instrukcijas un savlaicīgi kopt tos. 

  • Atveriet un aizveriet žalūzijas mēreni, neraustot tās.
  • Izvairietis no auduma salocīšanas, to piespiešanu ar loga vērtni.
  • Neveriet horizontālo žalūziju lameles ar rokām, lai paskatītos ārā, jo tas var tās sabojāt.
  • Paskaidrojiet maziem bērniem, kā pareizi atvērt un aizvērt žalūzijas. .
  • Savlaicīgi tīriet žalūzijas.

Atšķirībā no aizkariem, žalūziju priekšrocība ir tā, ka tās nevajag mazgāt, bet dažas no tām ir iespējams tirīt, ja tie sasmērējas.

Horizontālās žalūzijas  var tīrīt ar mīkstu audumu, vai ar speciālu birsti.

Rullo žalūzijas un kasešu žalūzijas rullī nerekomendē mērcētNelielus netīrumus var iztīrīt ar dzēšgūmiju, citos gadījumos rekomendē ar viegli samitrinātu švammīti nedaudz paberzt netīro vietu, atstājot žalūžijas izrullēta veidā līdz izžūšanai. Izmantojiet tikai PH-neitrālus līdzekļus, pretējā gadījumā žalūziju krāsa var mainīties. Žalūzijas ir pārklātas ar speciāliem šķiedumiem, kas noverš izbālēšanu un putekļu iesūkšanos, stipras samirkšanas gadījuma žalūzijas var deformēties.

Dažus vertikālo žalūziju audumus var mazgāt. Žalūziju lameles akkurāti sarullē, sastiprina ar gumiju un liek viegli ziepjainā šķīdumā. Tā kā audumi nav paredzēti speciāli mazgāšanai, neviens nevar garantēt to labu stāvokli pēc mazgāšanas. Rekomendējam aiznest tos žalūziju ķīmīskā tirītāvā. Jūs arī varat samainīt žalūziju lameles uz jaunām.

 

Romiešu aizkari tiek šūti pēc precīziem mērījumiem. Lai audums tik neizstieptos vai pretēji , nesarautos, ir nepieciešams ievērot auduma marķējuma rekomendācijas, nemazgāt tos karstā ūdenī, izspiest tos un likt žūties uzmanīgi.

Daudzus Plisē audumus iespējams mazgāt vēsā un nedaudz ziepjainā ūdenī. Priekš tam nepieciešams noņemt žalūzijas no loga, iemērkt tās uz 15 minūtēm neitrālā ziepjainā šķīdumā. Pēc tam nepieciešams audumu noskalot ar dušas palīdzību un izspiest iespiežot starp mehānisma sloksnēm. Žāvēt plisē nepieciešams saliktā veidā pie loga. Tās izžūst aptuveni diennakts laikā, šinī laikā var vairākas reizes atvērt un aizvērt žalūzijas, bet, lai tās saglabātu sākotnējo stāvokli, plisē jābūt pilnīgi saliktām. Nedrīkst gludināt!

UZMANĪBU!

Jebkuriem žalūziju veidiem (plisē, vertikālās, rullo) ir audumu veidi, kurus nevar mazgāt. Piemēram, BlacOut audumus (gumijotie) nedrīkst mazgāt, jo tie deformējas. Uzmanīgi jāpieņem lēmums mazgāt materiālus ar metalizētiem zīmējumiem, puscaurspīdīgus, matainus un citus materiālus. Vislabāk mazgāšanu panes vienkārši vientoņa audumi.

.supernova .form-all, .form-all { background-color: #fff; border: 1px solid transparent; padding-bottom: 150px; }